Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Gökçeada Meslek Yüksekokulu

Ulaşım Bilgileri

ULAŞIM BİLGİLERİ

GÖKÇEADA YERLEŞKESİ


Gökçeada, Çanakkale'ye bağlı bir ilçedir. Gökçeada'ya iki yoldan ulaşabilirsiniz; Çanakkale Limanı'ndan ya da Gelibolu Yarımadası'nda bulunan Kabatepe Limanı'ndan.

Gökçeada; Kuzulimanı'ndan Çanakkale'ye 32 deniz mili, Gelibolu Yarımadası'ndaki Kabatepe Limanı'na ise 14 deniz mili uzaklıktadır. Gökçeada'nın çevresinde bulunan Bozcaada, Semadirek ve Limni adalarına şimdilik ulaşım yoktur.

Gökçeada'dan Kabatepe Limanı'na ulaşım GESTAŞ'a bağlı Gökçeada 1 Feribotu ile yapılmakta ve bir saat onbeş dakika sürmektedir. Çanakkale'ye ise Conkbayırı Deniz Otobüsü ile yapılmakta ve bir saat onbeş dakika sürmektedir.

Gökçeada'ya Çanakkale Limanı'ndan kalkan Conkbayırı Deniz Otobüsü ile gelinebilir. Gelibolu Yarımadası üzerinden gelmek isteyenler Eceabat ilçesinden 12 km. uzaklıkta bulunan Kabatepe Limanı'nından kalkan Gökçeada 1 Feribotuna binmelidir. Çanakkale Limanı'ndan Eceabat ilçesine saat başı arabalı vapuru seferleri bulunmaktadır.

İstanbul'dan gelenler için Kabatepe Limanı, Anadolu'dan gelenler için Çanakkale Limanı daha uygundur. İstanbul'dan Kabatepe yaklaşık 350 Km. (TEM oto yolundan Kınalı Tekirdağ çıkışından Tekirdağ, Keşan, Gelibolu üzerinden Kabatepe) Ankara'dan Çanakkale 650 Km. (Polatlı, Eskişehir, Bursa, Gönen, Biga, Çanakkale) İzmir'den Çanakkale 330 Km. (Karşıyaka, Menemen, Aliağa, Ayvalık, Edremit, Ezine, Çanakkale) Bursa'dan Çanakkale 280 Km. uzaklıktadır. Özel araçlarıyla gelmek isteyenler, karayolları haritalarından faydalanabilirler. Ama şunu unutmasınlar ki Çanakkale'den sonra ulaşım sadece gemi seferleri ile olduğundan gemi kalkmadan en geç bir saat önce ilgili limanlarda hazır bulunmalıdırlar.

Gökçeada'ya direkt sadece İstanbul'dan otobüs seferi vardır. Diğer bölgelerden otobüs ile gelmek isteyenler, gemi saatlerine göre kendilerini ayarlamalıdırlar. Gemi saatlerine göre Eceabat-Kabatepe Limanı'na veya Çanakkale Limanı'na varacak olan araçlara binmelidirler.

Hava ulaşımı şimdilik yapılmamaktadır.

Gemi seferleri: Ulaşım saatleri yaz ya da kış mevsimlerine göre değişen özellikler göstermektedir. Yazın sefer sayıları artabilmektedir. Hava muhalefetleri nedeni ile gemi sefer saatlerinde her an değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle aşağıda verilen telefondan bilgi alınması daha uygun olacaktır.

ULAŞIM İÇİN ÖNEMLİ TELEFONLAR

GESTAŞ (SEFER BİLGİLERİ)


E-Posta: infogestasdenizulasim.com.tr
Çağrı Merkezi: 0 286 (444 0 752)

Sefer Saatleri İçin Tıklayınız.

 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)